مقالات مفید تاسیساتی و فنی استاد کار کرج

روش های حرفه ای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب

خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب

افتادن اشیاء و وسایل قیمتی داخل چاه فاضلاب و یا گیرکردن در مسیر لوله های فاضلاب اتفاق بسیار نادری هست که هر لحظه ممکن هست برای شما اتفاق بیوفتد. پیش آمدن این مشکل علاوه بر اینکه ممکن هست باعث پریشانی و ناراحتی شود از طرف دیگر روال عادی زندگی را دچار اختلال می کند و باید هر چه زودتر فکری برای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب کنیم.

در ادامه مقاله روشهای فوری و آسان خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب را برای شما به صورت مختصر شرح می دهیم اگر موفق نشدید اشیاء افتاده در چاه توالت و یا لوله فاضلاب را خارج کنید باید با شرکتهای لوله بازکنی معتبر تماس بگیرید و منتظر باشید تا شرکت مربوطه سرویسکار خود را برای حل مشکل بفرستد .در ادامه توضیحاتی در این زمینه ارائه میشود با ما همراه باشید .

 

خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب

اشیاء و وسایلی که در چاه توالت و یا لوله فاضلاب می افتند؟

روزانه افراد زیادی با شرکت های لوله بازکنی تماس می گیرند و برای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب که از دستشان داخل چاه توالت و یا لوله فاضلاب افتاده درخواست کمک می کنند. رایجترین اشیایی که داخل لوله فاضلاب یا چاه توالت می افتد بدین شرح می باشد:

حتما مطالعه کنید
كول گذاری چاه

افتادن اشیای قیمتی در فاضلاب مانند انگشتر ، ساعت ، گردنبند ، دستبند و ….. در چاه حمام یا چاه توالت

افتادن وسایل شخصی مانند کلید یا سوئیچ در چاه فاضلاب

افتادن خمیر دندان و یا مسواک در چاه توالت

افتادن اشیاء دیگر مانند صابون در چاه توالت یا لوله فاضلاب حمام

افتادن موبایل داخل چاه توالت یا لوله فاضلاب

افتادن حلقه یا انگشتر از طریق دریچه سینک ظرفشویی و گیر کردن در لوله فاضلاب

 

خارج کردن اشیا از درون لوله فاضلاب با آویز لباس

پس از افتادن شی داخل چاه فاضلاب یا لوله فاضلاب چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر شی قیمتی و یا هر شی دیگری مانند انگشتر ، ساعت ، سوئیچ و ….. داخل چاه فاضلاب افتاد باید نکات زیر را مدنظر داشته باشید تا بتوانید با چنگک و یا انبر شی مورد نظر را خارج کنید :

اگر شی مورد نظر داخل چاه توالت افتاده به هیچ وجه از سرویس بهداشتی استفاده نکنید.

از ریختن آب داخل لوله فاضلاب خودداری کنید که در این صورت باعث حرکت شی در مسیر لوله فاضلاب میشود .

اگر شی داخل توالت افتاده به هیچ عنوان سیفون را نکشید.

په هیچ عنوان دست خود را داخل لوله فاضلاب چاه توالت نکنید چون باعث گیر کردن دست داخل لوله فاضلاب میشود و باعث آسیب دست شما میشود.

اگر در نهایت نتوانستید خودتان شی را از درون لوله فاضلاب خارج کنیدبا شرکت استاد کار کرج فورا تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل  شما را حل کند و آرامش دوباره به زندگی شما برگردد.

 

افتادن انگشتر داخل چاه توالت

خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب با چنگک یا انبر مخصوص فاضلاب

برای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب یا چاه توالت ابتدا باید چنگک و با انبر فاضلاب را ازبازار تهیه کنید.چنگک را به داخل ابتدای لوله فاضلاب توالت وارد می کنید اگر شی در ابتدای لوله فاضلاب توالت باشد به راحتی میتوانید شی را خارج کنید ولی اگر در مسیر ابتدایی لوله حرکت کرده باشد استفاده از چنگک یا انبر فاضلابی دیگر کارایی لازم را ندارد.

حتما مطالعه کنید
روش های خلاص شدن از شر سوسک های حمام و آشپزخانه

این نکته را هم بیان کنم که خرید چنگک و یا انبر فاضلابی هم سخت در بازار پیدا میشود و اگر هم باشد قیمت بالایی دارد و اصلا مقرون به صرفه نیست که برای در آوردن یک شی که ممکن هست هر چند سال یکبار اتفاق بیوفتند متحمل هزینه شویم پس بهتر هست از شرکتهای متخصص لوله بازکنی برای حل مشکل کمک بگیریم.

 

خارج کردن شی از درون چاه فاضلاب با چنگک یا قلاب

خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب یا چاه توالت با قلاب

برای اینکار ابتدا برای رعایت بهداشت از دستکش استفاده می کنیم بعد با استفاده از آویز لباس یک قلاب درست میکنیم . آویز لباس را به صورت یک میله صاف شکل می دهیم بعد یک سر آن را به صورت قلاب در می آوریم و بعد اگر شی در ابتدای چاه فاضلاب توالت باشد و پایین نرفته باشد با قلابی که درست کردیم می توانیم آن شی را خارج کنیم.

خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب با جاروبرقی

برای خارج کردن اشیای افتاده شده درون لوله فاضلاب آشپزخانه ، توالت و یا حمام می توانید از جاروبرقی های مخصوصی که دارای دکمه تر و خشک باشد استفاده کنید برای اینکار ابتدا جارو برقی را روی قسمت تر قرار می دهید و لوله ی جارو برقی را درون لوله فاضلاب می گذارید و با روشن کردن جارو برقی شی افتاده شده اگر در ابتدای لوله فاضلاب باشدبا مکش به درون کیسه جاروبرقی هدایت میشود و در نهایت با باز کردن کیسه جاروب رقی میتوانید شی مورد نظر را از درون کیسه خارج کنید.

حتما مطالعه کنید
فنر سه نظام لوله بازکنی

 

خارج کردن انگشتر طلا از لوله فاضلاب

روش های حرفه ای برای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب

امروزه شرکت های لوله بازکنی از ابزارها و وسایل بسیار جدید و مدرن برای خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب استفاده می کنند یکی از این ابزاری ها استفاده از فنر با سری ابزار گیر هست و یا در بازار ابزارآلاتی وجود دارد که سر آن به صورت قلاب و یا چنگک است توصیه میشود از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید تا شی به عمق نفوذ نکند.

 

افتادن اشیای قیمتی درون لوله فاضلاب از طریق سینک ظرفشویی

بعضی مواقع هنگام شستن دست و یا شستن ظرف داخل سینک ظرفشویی به خاطر ایجاد کف در دست انگشتر در صورتی که مقداری به انگشت گشاد باشد به راحتی از انگشت خارج شده و داخل سینک می افتد اگر توری داخل سینک ظرفشویی نباشد باعث افتادن انگشتر و دستنبد داخل لوله فاضلاب میشود

در صورت افتادن انگشتر و یا هر قطعه طلای دیگر در خروجی سینک ظرفشویی ابتدا شیر آب را ببندید وسیفون زیر ظرفشویی را با آرامی باز کنید و با جدا کردن اتصالات سیفون و  لوله خرطومی به راحتی میتوانید شی افتاده داخل آن را خارج کنید ولی برای جلوگیری از پیش آمدن این مشکل هیچ وقت توری کف سینک ظرفشویی را برندارید.

سخن آخر

همانطور که در مقاله مورد نظر توضیح داده شد گاهی مواقع خارج کردن وسایل قیمتی از درون چاه فاضلاب توسط خودمان به خاطر بی تجربه بودن ممکن هست مشکلات بزرگتری را ایجاد کند بهتر است برای جلوگیری از هر گونه آسیب مادی و جسمانی از متخصصین این حوزه کمک بگیریم.متخصصین شرکت استاد کار کرج به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان میباشند و به صورت تضمینی هر گونه شی افتاده در چاه و یا لوله فاضلاب را با کمترین خسارت خارج می کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button