مقالات مفید تاسیساتی و فنی استاد کار کرج

روش های خلاص شدن از شر سوسک های حمام و آشپزخانه

سوسک های فاضلابی

وجود سوسک ها در آبراه ها و لوله های فاضلاب بسیار فراوان هستند. از آنجایی که سیستم فاضلاب زیرزمینی، در زمستان گرم و تاریک و در تابستان سرد است محیطی ایده آل برای زندگی و تکثیر این حشرات موذی فراهم می کند.

سوسک های فاضلابی باید برای همیشه از بین بروند زیرا موجودات منزجر کننده ای هستند سوسک های فاضلابی معمولا کمی قرمز مایل به قهوه ای هستند و اندازه آنها حدود 1.5 اینچ است و بیشتر در مکان هایی مانند فاضلاب زندگی می کنند. سوسک هایی که از فاضلاب بیرون می آیند و یا در داخل خانه حرکت می کنند را می توان با مواد طبیعی و موثر از بین برد.در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

 

از بین بردن سوسک های فاضلابی

خلاص شدن از شر سوسک های حمام و آشپزخانه

– اول از همه باید مطمئن شویم چاه فاضلاب پر نشده باشد در صورت پر شدن هر چه زودتر به تخلیه آن توسط شرکت های معتبر در این زمینه مانند شرکت استاد کار کرج اقدام کنیم پر شدن چاه فاضلاب مکان مناسبی برای رشد و تکثیر انواع حشرات موذی و سوسک های فاضلابی میشود .

حتما مطالعه کنید
لوله‌کشی در ساختمان‌ها

– حمام و آشپزخانه باید دارای تهویه مناسب باشد و اجازه دهید هوا و آفتاب وارد آن شود.

– حمام و آشپزخانه را خشک نگه دارید.

– منافذ و سوراخ های توالت و حمام و آشپزخانه را با گچ و یا سیمان ببندید.

– هر چند وقت یکبار حشره کش ها را اسپری کنید.

– وسایل نظافت آشپزخانه و سرویس بهداشتی و یا حمام را به طور منظم ضدعفونی کنید.

– روزانه زباله های منزل را به خارج از خانه منتقل کنید.

 

خلاص شدن از شر سوسک های حمام و آشپزخانه

راه های طبیعی و خانگی از بین بردن سوسک های فاضلابی

1:جوش شیرین و شکر

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری شکر در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.این مخلوط را نزدیک جاهایی که سوسک ها وجود دارند بپاشید. ماده موثره جوش شیرین سوسک ها را به آرامی از بین می برد و یکی از مهم ترین راه های از بین بردن سوسک های فاضلاب است.پس از اینکه سوسک ها این محلول را قورت دادن با اسید موجود در معده مخلوط می شود و پس از چند روز آنها را از بین می برد.این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید و متوجه خواهید شد که سوسک ها کاملا از بین رفته اند.

2: مخلوط اسیدبوریک با آرد سفید و شکر

اسید بوریک با توانایی برتر آن در دفع سوسک های فاضلاب مشخص می شود، به خصوص اگر با آرد سفید و شکر مخلوط شود. سیستم ایمنی سوسک ها قادر به مقاومت در برابر ماده فعال موجود در آن نیست. دو قاشق غذاخوری از همه مواد را بریزید و آنها را به شکل توپ های کوچک در آورید.سپس آن را در مناطقی که سوسک های فاضلابی زیاد است قرار دهید.

3:نعناع سبز

كارشناسان استفاده از برگ نعناع سبز را به عنوان يكی از راههای از بين بردن سوسک های فاضلابی توصيه مي كنند، يك ليتر آب حاوی برگ سبز نعناع را به مدت ده دقيقه بجوشانيد و بعد از سرد شدن آن را مستقیماً در فاضلاب بریزید یا هر نیم ساعت آن را روی مکان هایی که سوسک وجود دارد بپاشید.
از روغن نعناع نیز می توان استفاده کرد.همچنین برای سلامتی کودکان بی خطر است.ده قطره روغن نعناع را با ده فنجان آب خوب مخلوط کنید. مخلوط را در اطراف حمام و آشپزخانه اسپری کنید.

حتما مطالعه کنید
5 روش ساده و راحت باز کردن گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی

4:استفاده از اسانس ها

مخلوطی از اسانس ها را می توان برای از بین بردن سوسک های فاضلابی استفاده کرد. روغن میخک یکی از قوی ترین اسانس ها است که توانایی کشتن سوسک ها را دارد و می توان آن را با سایر مواد طبیعی که به خلاصی دائمی از شر سوسک های فاضلابی کمک می کند به شرح زیر مخلوط کرد :

یک تا سه قطره روغن میخک، یک چهارم فنجان آب و یک چهارم فنجان الکل را با هم مخلوط کنید.پانزده قطره اسانس نعناع و پانزده قطره روغن درخت چای را به مخلوط قبلی اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. با استفاده از یک  اسپری جاهایی که این حشرات موذی وجود دارند اسپری کنید.

5: استفاده از دهانشویه

دهانشویه به از بین بردن سوسک های فاضلابی در صورت هدف قرار گرفتن مستقیم یا بیرون راندن آنها به بیرون از خانه، با دنبال کردن مراحل زیر کمک می کند: مقدار مساوی از دهانشویه و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. چند قطره مایع شوینده اضافه کنید، سپس قوطی را خوب تکان دهید تا ترکیب شود. مقداری از این مایع را در فاضلاب بریزید یا آن را در اطراف خانه یا مستقیماً با دیدن سوسک اسپری کنید.

6: سرکه سفید

سرکه سفید قاتل سوسک و حشرات موذی موجود در فاضلاب نیست بلکه از آن برای تمیز کردن و حذف باقیمانده مواد غذایی از فاضلاب استفاده می شود بنابراین می توان از آن برای تمیز کردن خانه و فاضلاب استفاده کرد. زیرا این کار به دفع سوسک های فاضلابی کمک می کند و باعث می شود که در جستجوی غذا به دنبال مکان های دیگر یا پناهگاه جدیدی باشند.

حتما مطالعه کنید
باز کردن لوله فاضلاب با اسید

7:ترکیب صابون و آب

صابون را با آب مخلوط کنید. و این محلول را روی محل هایی که سوسک های فاضلابی هستند اسپری کنید.این کار باعث مسدود شدن منافذ تنفسی آنها شده و بلافاصله آنها را از بین می برد.

چگونه از ورود سوسک ها به فاضلاب جلوگیری کنیم؟

شکی نیست که سوسک ها در مکان هایی که حضور آنها را تحریک می کند، به ویژه در فصل تابستان در آشپزخانه و حمام که دارای رطوبت هستند تکثیر می شوند.برای کاهش هر چه بیشتر تعداد سوسک های فاضلابی رعایت نکاتی ضروری است.

 

سوسک

 

در اینجا روش هایی را که از ورود سوسک ها و سایر حشرات فاضلاب جلوگیری می کند را شرح میدهیم

1: تمام نقاط ورود سوسک ها مانند شکاف ها و سوراخ های سقف، درها و پنجره ها را ببندید.

2: زباله ها را فورا از خانه خارج کنید یا آنها را بازیافت کنید.

3: ظروف غذا از جمله ظروف غذای حیوانات خانگی را سریع تمیز و شستشو دهید.

4: برای جلوگیری از ورود و خروج سوسک ها، به خصوص در شب،دریچه های فاضلاب را با درپوش محکم بپوشانید. زیرا سوسک ها ذاتا حشرات شبگرد هستند.

5: وسایل نزدیک به لوله های فاضلاب را تمیز نگه دارید تا چیزی نتواند سوسک ها را برای ورود به خانه جذب کند.

6: سینک آشپزخانه را کاملا از بقایای مواد غذایی تمیز کنید و پس از شستن ظروف، مکان های نزدیک به آن را به خوبی تمیز کنید و در نهایت سینک را با استفاده از یک حوله تمیز و خشک کنید. این به این دلیل است که سوسک ها به مکان های مرطوب جذب می شوند و ترجیح می دهند در آنجا بمانند.

سخن آخر

در این مقاله شما با راه های از بین بردن سوسک های فاضلاب آشنا شدید تا ضمن توجه به تمیزی آشپزخانه و حمام، از خانه ای آرام و عاری از تمام آفاتی که شما و همه اعضای خانواده تان را آزار می دهد لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button